VKBA1327 Front Wheel Hub Bearing 35*66*32 mm Auto Bearing for Peugeot 206
Peugeot 206 front wheel hub bearing
,35x66x32mm auto wheel bearing
,wheel hub bearing with warranty
VKBA1327 Front Wheel Hub Bearing 35*66*32 mm Auto Bearing for Peugeot 206
| Parameter | Industrial Details |
| PSA Master OE | 3350.18, 95603182 |
| B2B Inquiry Alias | VKBA 1327 / VKBA1327 |
| Universal Export Code | DAC35660032 |
| Dimensions | 35 x 66 x 32 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 32.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.18, 95603182, 3326.39, 95654074
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 1327, R166.14, 713 6401 90
- European Industrial Bare Stampings: BA2B 445980 BA, BA2B445980BA, BAH-5001A, 445980A
- Universal Industrial Code: DAC35660032
Vehicle Applications
- Citroen AX: - Front Axle Hub
- Citroen Saxo (Small Engine Specs): - Front Axle Hub


Our Company Photo



VKBA1327 Front Wheel Hub Bearing 35*66*32 mm Auto Bearing for Peugeot 206 Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.18, 95603182 B2B Inquiry Alias VKBA 1327 / VKBA1327 Universal Export Code DAC35660032 Dimensions 35 x 66 x 32 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width 32.00 mm ...