E268542 Auto Wheel Bearing 25*60*45mm High Quality Rear Hub Bearing Wholesale
Auto Wheel Bearing 25x60x45mm
,Rear Hub Bearing with Warranty
,High Quality Wheel Hub Bearing
E268542 Auto Wheel Bearing 25*60*45mm High Quality Rear Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| OE | E268542 |
| Universal Export Code | DAC25600045 |
| Dimensions | 25 x 60 x 45 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 60.00 mm |
| Width | 45.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3748.83, 9646922380, 4249.34, 4246.Z9
- European Valid Kit Equivalents: VKBA 3680, 713640470, R159.48
- European Industrial Bare Stampings: FC41245
- Universal Industrial Code: DAC25600045
Vehicle Applications
- Peugeot 307 (3A/C, 3E, 3H, CC): - Rear Axle Hub
- Citroen C4 I (Mk1): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



E268542 Auto Wheel Bearing 25*60*45mm High Quality Rear Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details OE E268542 Universal Export Code DAC25600045 Dimensions 25 x 60 x 45 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 60.00 mm Width 45.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row Angular Contact ...