Wholesale R155.126 Auto Bearings 25x52x37mm High Consistency
Wholesale R155.126 Auto Bearings 25x52x37mm High Consistency
| Parameter | Details |
| Model Number | R155.126 / 25x52x37mm |
| Dimensions | 25 x 52 x 37 mm |
| Primary OE | 7701205812 |
| Primary Dacia OE | 7701205812 |
| Primary Nissan OE | 43210-AX000 |
| Material | High-Quality GCr15 Chrome Steel |
| Precision Rating | P0 (ABEC-1) / P6 (ABEC-3) |
| Seal Type | 2RS (Double Rubber Seals) / ABS Compatible Variant Available |
| Hardness | HRC 60-65 |
| Lubrication | High-Temperature Bearing Grease |
| Weight | Approx. 0.35 kg |
Cross-Reference / Interchanges
- R155.126
- VKBA 3525
- 7701205812
- 7701207677
- 8200247966
- 43210-AX000
- 43210-00QAA
- DAC25520037
- DAC255237
Vehicle Applications
- Dacia Logan I: (2004 – 2012) - Rear Axle Hub
- Dacia Sandero I: (2008 – 2012) - Rear Axle Hub
- Nissan Micra III (K12): (2003 – 2010) - Rear Axle Hub
- Nissan Note (E11): (2006 – 2012) - Rear Axle Hub


Our Company Photo



Wholesale R155.126 Auto Bearings 25x52x37mm High Consistency Parameter Details Model Number R155.126 / 25x52x37mm Dimensions 25 x 52 x 37 mm Primary OE 7701205812 Primary Dacia OE 7701205812 Primary Nissan OE 43210-AX000 Material High-Quality GCr15 Chrome Steel Precision Rating P0 (ABEC-1) / P6 ...