GB12306 Auto Wheel Bearing 35x66x33mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
Auto wheel bearing 35x66x33mm
,Double row hub bearing
,Wheel hub bearing with warranty
GB12306 Auto Wheel Bearing 35x66x33mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| Fiat / Lancia Master OE | 46423870, 51753789, 71714466 |
| B2B Inquiry Alias | GB12306 |
| Universal Export Code | DAC35660033 |
| Dimensions | 35 x 66 x 33 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 33.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- Fiat / Lancia Group OEs: 46423870, 51753789, 71714466, 7558570, 5890991
- Ford OE (For Ford Ka RU8): 1587548
- European Industrial Bare Stampings: GB12306, GB 12306, GB12306S02, BAH0015, BAHB 633676, 805998
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 1401, VKBA 3413, 713 6900 80
- Universal Industrial Code: DAC35660033
Vehicle Applications
- Fiat Cinquecento (170) / Seicento (187): - Front Axle Hub
- Lancia Ypsilon (843 / 312): - Front Axle Hub
- Ford Ka (RU8) (Fiat Shared Platform): - Front Axle Hub


Our Company Photo



GB12306 Auto Wheel Bearing 35x66x33mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details Fiat / Lancia Master OE 46423870, 51753789, 71714466 B2B Inquiry Alias GB12306 Universal Export Code DAC35660033 Dimensions 35 x 66 x 33 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 66.00 ...