DAC25600045 Rear Wheel Hub Bearing 25*60*45mm Auto Bearing for Peugeot 206
Peugeot 206 rear wheel hub bearing
,25x60x45mm auto wheel bearing
,wheel hub bearing with warranty
DAC25600045 Rear Wheel Hub Bearing 25*60*45mm Auto Bearing for Peugeot 206
| Parameter | Industrial Details |
| PSA Master OE | 3748.83, 9646922380 |
| B2B Inquiry Alias | DAC25600045 |
| Dimensions | 25 x 60 x 45 mm |
| Bore Size (Inner) | 25.00 mm |
| Outer Diameter | 60.00 mm |
| Width | 45.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | REAR Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3748.83, 9646922380, 4249.34, 4246.Z9
- Universal Industrial Code: DAC25600045
- European Valid Kit Equivalents: R159.48, VKBA 3680, 713640470
- European Industrial Bare Stampings: FC41245
Vehicle Applications
- Peugeot 307 (3A/C, 3E, 3H, CC): - Rear Axle Hub
- Citroen C4 I (Mk1): - Rear Axle Hub


Our Company Photo



DAC25600045 Rear Wheel Hub Bearing 25*60*45mm Auto Bearing for Peugeot 206 Parameter Industrial Details PSA Master OE 3748.83, 9646922380 B2B Inquiry Alias DAC25600045 Dimensions 25 x 60 x 45 mm Bore Size (Inner) 25.00 mm Outer Diameter 60.00 mm Width 45.00 mm Bearing Type Generation 1 Double Row ...