IR-8091 Auto Wheel Bearing 35*66*32mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
Auto wheel bearing 35x66x32mm
,Double row hub bearing
,Wheel hub bearing with warranty
IR-8091 Auto Wheel Bearing 35*66*32 mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale
| Parameter | Industrial Details |
| PSA Master OE | 3350.18, 95603182 |
| B2B Inquiry Alias | IR-8091 / IR8091 |
| Universal Export Code | DAC35660032 |
| Dimensions | 35 x 66 x 32 mm |
| Bore Size (Inner) | 35.00 mm |
| Outer Diameter | 66.00 mm |
| Width | 32.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Placement | Front Axle Hub ONLY |
Cross-Reference / Interchanges
- PSA Group OEs (Peugeot/Citroen): 3350.18, 95603182, 3326.39, 95654074
- European Industrial Bare Stampings: IR-8091, IR8091, BA2B 445980 BA, BA2B445980BA, BAH-5001A, 445980A
- European Retail Kit Equivalents: VKBA 1327, R166.14, 713 6401 90
- Universal Industrial Code: DAC35660032
Vehicle Applications
- Peugeot 106 (Mk1 / Mk2): - Front Axle Hub
- Citroen AX: - Front Axle Hub
- Citroen Saxo (Small Engine Specs): - Front Axle Hub


Our Company Photo



IR-8091 Auto Wheel Bearing 35*66*32 mm High Quality Double Row Hub Bearing Wholesale Parameter Industrial Details PSA Master OE 3350.18, 95603182 B2B Inquiry Alias IR-8091 / IR8091 Universal Export Code DAC35660032 Dimensions 35 x 66 x 32 mm Bore Size (Inner) 35.00 mm Outer Diameter 66.00 mm Width ...