713690830 Front Hub Bearing 40x73x55mm | Commercial Bulk Supply
Front Hub Bearing 40x73x55mm
,Commercial Wheel Hub Bearing
,Bulk Supply Hub Bearing
713690830 Front Hub Bearing 40x73x55mm | Commercial Bulk Supply
| Parameter | Industrial Details |
| OE | 99825736, 504166117 |
| B2B Inquiry Alias | 713 6908 30 |
| Universal Export Code | DAC40730055 |
| Dimensions | 40 x 73 x 55 mm |
| Bore Size (Inner) | 40.00 mm |
| Outer Diameter | 73.00 mm |
| Width | 55.00 mm |
| Bearing Type | Generation 1 Double Row Tapered Roller Bearing |
| Placement | Front Axle Hub |
Cross-Reference / Interchanges
-
OEs : 99825736, 504166117, 504164177, 93824580, 42470840
-
European Aftermarket Kit Equivalents: 713 6908 30 , VKBA 3551
-
Universal Industrial Code: DAC40730055 / BTH1024
Vehicle Applications
-
Daily III / IV: - Front Axle Hub
-
Daily V / VI: - Front Axle Hub


Our Company Photo



713690830 Front Hub Bearing 40x73x55mm | Commercial Bulk Supply Parameter Industrial Details OE 99825736, 504166117 B2B Inquiry Alias 713 6908 30 Universal Export Code DAC40730055 Dimensions 40 x 73 x 55 mm Bore Size (Inner) 40.00 mm Outer Diameter 73.00 mm Width 55.00 mm Bearing Type Generation 1 ...